Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

Pani dyrektor B. Markowska- Oling serdecznie przywitała całą społeczność szkoły i życzyła wszystkim uczniom, jak również pracownikom gimnazjum wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i nowych doświadczeń.

Początek roku szkolnego to także 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. To nie tylko podręcznikowa przeszłość, ale i przestroga dla przyszłych pokoleń. Chwilą zadumy uczniowie oddali cześć wszystkim tym, którzy walczyli o wolność ojczyzny, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą.

W trakcie apelu odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy od tego momentu zostali oficjalnie przyjęcie do społeczności szkoły.

Po wysłuchaniu części artystycznej uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.